Obejrzyjcie obrazy malarzy artystów. Zwróćcie uwagę w jaki sposób namalowali deszczowy krajobraz. Jak barwy, kontury rozmywają się.

 

 

 

 

 

 

 

 

Spróbujcie sami namalować taki jesienny pejzaż. Weźcie kartkę z bloku technicznego, zmoczcie ją spryskajcie wodą, a następnie namalujcie widok w jesiennym deszczu farbami akwarelowymi. Zaobserwujcie jak mieszają się kolory i jak dzieci temu powstają nowe. Gdy już wyschną wasze prace poprawcie jej kontury (drzew, domów, ludzi) mazakami.

Przynieście gotowe prace do przedszkola we wtorek. Gdy się zobaczymy omówimy je wspólnie.

"Dobre i złe wiatry"  - Kiedy jest potrzebny silny wiatr, a słaby? Przypomnijcie sobie zabawy z latawcem i bańkami mydlanymi. Kiedy latawiec unosi się w powietrzu? Jaki wiatr jest potrzebny do zabawy z latawcem, a jaki do zabawy z bańkami mydlanymi. 

Wiatr może być pomocny. Zapyla niektóre rośliny, roznosi nasiona, osusza wilgotne tereny, pozwala wytwarzać energię w elektrowniach wiatrowych. Ale może być też niszczycielski. W czasie wichury może połamać drzewa, a nawet wyrwać je z korzeniami, zerwać dach z domów, na morzu wywołać sztorm. 

Weźcie miskę z wodą, słomkę i spróbujcie wytworzyć fale. Kiedy powstają większe fale, gdy dmuchacie z góry czy z boku?

Na koniec parę ćwiczeń. https://wordwall.net/pl/resource/1089126

Miłej zabawy i do zobaczenia we wtorek 16 listopada.

 

 

 

 

 

sobota 28 listopad 2020
1437606
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
501
1074
8232
29309

BIP Logo

Godło Polski i napis Ministerstwo Edukacji Narodowej - przeniesienie do strony głównej serwisu