Kotki 2017

Spotkanie świąteczne "Idą święta"

Dnia 15.12.2017r. odbyło się w naszej grupie spotkanie świąteczne "Idą święta" na które dzieci zaprosiły swoich rodziców i rodzeństwo.
Dzieci zaprezentowały występ artystyczny podczas którego pięknie śpiewały wesołe piosenki : "Ding, dong", "My jesteśmy choineczki", "Świąteczne porządki" oraz recytowały wiersze. Na zakończenie występu dzieci wręczyły swoim bliskim małe upominki – samodzielnie przez nie dekorowane świąteczne pierniczki.
Po części artystycznej odbyły się warsztaty plastyczne podczas których przedszkolaki wraz z swoimi rodzinami wykonały piękne dzwoneczki, które na pewno ładnie ozdobią ich domy.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i jeszcze raz życzymy zdrowych i wesołych świąt spędzonych z bliskimi.

Mikołajki

Dnia 06.12.2017 nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, dzieci na tę wizytę czekały z wielką niecierpliwością .
Wizyta ta jednak  poprzedzona była wielkimi przygotowaniami: dzieci uczyły się piosenki "Ding, dong" aby pięknie zaśpiewać ją Mikołajowi, zbierały czerwone serduszka na tablicy grzeczności aby go ucieszyć a także napisały listy , które wrzuciły do naszej mikołajkowej skrzynki pocztowej, z której zniknęły a pojawił się list od Mikołaja….
W dniu odwiedzin pięknie zaśpiewały piosenkę oraz złożyły obietnicę, że w przyszłym roku będą grzeczniejsze ponieważ w tym nie zawsze im to wychodziło…
Dzieci otrzymały piękne prezenty , za które podziękowały piosenką, uściskały Mikołaja i zaprosiły Go za rok.
Oprócz prezentów indywidualnych otrzymały także prezent grupowy – Lodziarnia play doch , którą bardzo chętnie się bawią.
Dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny a mamą z trójki klasowej: pani Justynie Zielezińskiej, Iwonie Polak, Katarzynie Krukowskiej za wcielenie się w role elfów i przygotowanie z wielkim zaangażowaniem takich pięknych prezentów.
Dziękujemy!

Dzień Górnika

Dnia 04.12.2017 nasza grupa obchodziła "Dzień Górnika". Dzieci podczas zajęć wysłuchały uważnie opowiadania "O czym szeptały iskierki" z którego dowiedziały się jak powstał węgiel, miały tez okazję wielo zmysłowo poznać go. Dzieci chętnie dotykały małych węgielków i wąchały je, podczas zabawy ruchowo – naśladowczej dowiedziały się jak wygląda praca górnika pod ziemia i doceniły jego trud i odwagę.
Na zakończenie dnia w naszym przedszkolu pojawili się prawdziwi górnicy, którzy chętnie opowiedzieli o swojej pracy oraz zapoznali dzieci z wyglądem stroju galowego.
Dzieci chętnie zaśpiewały im "Sto lat" aby uczcić ich święto.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy znów za rok. Życzymy bezpiecznej pracy.

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 27.11.2017 nasza grupa świętowała Dzień Pluszowego Misia z tej okazji do przedszkola każde dziecko zabrało ze sobą swojego ulubionego pluszaka. Dzieci chętnie opowiadały o swoich misiach, o tym dlaczego je kochają i co lubią z nimi robić.
Dzień minął nam na wspólnej zabawie z misiami i wesołych tańcach. Podczas zajęć przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia. Dowiedziały się także jak o nie dbać i co robić by być "Przyjacielem Pluszowego Misia", złożyły nawet obietnicę, że będą dbać o swoje misie a na potwierdzeni otrzymały dyplomy.
Dzień zakończyła bajka opowiadana przez Misia Horacego podczas relaksacji poobiedniej.

Dzień Praw Dziecka

Dnia 20.11.2017 roku nasza grupa świętowała Dzień Praw Dziecka. W tym dniu dzieci dowiedziały się, że jest coś takiego jak Prawa Dziecka oraz kto to jest Rzecznik Praw Dziecka.
Dzieci układały puzzle obrazkowe z prawami dziecka a następnie dowiedziały się co każde z praw oznacza, na koniec każdy przedszkolak starannie pokolorował jedno z praw. Dzień ten był ważny ponieważ każdy kotek z naszej grupy dowiedział się, że ma swoje prawa ale także i obowiązki.

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 09.11.2017 roku w naszej grupie odbyła się bardzo ważna uroczystość "Pasowanie na Przedszkolaka". Dzieci w tym dniu zebrały się  w przedszkolu bardzo przejęte w odświętnych strojach aby zaprezentować swoim rodzicom występ artystyczny oraz zostać oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków  poprzez pasowanie przez Panią Dyrektor.
Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, zatańczyły, recytowały wiersze , złożyły uroczystą przysięgę a następnie każde z nich zostało uroczyście pasowane na przedszkolaka.
Jednak chyba dla każdego Kotka i tak najpiękniejszym momentem było wręczenie dyplomów i prezentów (szczególnie jajka niespodzianki).
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za naukę wierszy i liczne przybycie a mamie Zuzi Rafalskiej i Zuzi Zielezińskiej za upieczenie ciast.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 07.11.2017 nasz grupa świętowała Dzień Postaci Bajek z tej okazji każde dziecko przyniosło swoja ulubioną bajkowa postać do przedszkola. Przedszkolaki opowiadały jaka jest ich ulubiona postać oraz za co ją tak bardzo lubią.
Bajkowa wiedza Kotków została sprawdzona poprzez rozwiązywanie zagadek słownych oraz  naśladowanie  czynności charakterystycznych dla danej postaci.
Dzieci również bardzo chętnie pokolorowały kolorowanki z swoimi ulubionymi bohaterami. Bajkowy dzień zakończyła bajka opowiadana przez nauczyciela i ilustrowana sylwetami postaci.

Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Tytko

Dnia 30.10.2017 roku nasze przedszkole odwiedziła pani Agnieszka Tytko autorka książki z wierszami dla dzieci a prywatnie mama naszej Malwinki.
Pani Agnieszka przeczytała dzieciom kilka swoich wierszy a następnie wręczyła przedszkolakom podziękowania z swoim autografem i jednym z wierszy. Nasza grupa wraz z Misiami chętnie wysłuchała wierszy a następnie nagrodziła poetkę gromkimi brawami.
Dzieci oraz nauczyciele  bardzo serdecznie dziękują za to spotkanie.

Dzień Drzewa

10 października przypada Światowy Dzień Drzewa. Dzieci z grupy "Kotków" także obchodziły ten dzień. Najpierw dzieci wzięły udział w zajęciach w sali. Poznały rodzaje drzew, ich wygląd, kształt liści i nasiona niektórych z nich. Dzieci umiały podać nazwy podstawowych drzew,  świetnie też  radziły sobie z segregacją drzew według gatunków. Następnie obejrzały "żywe" drzewo liściaste /klon/, które później zostało zasadzone w naszym ogrodzie przedszkolnym. To były bardzo ciekawe zajęcia.

Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

Dnia 09.10.2017 nasza grupa świętowała "Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego" z tej okazji dzieci w radosnej atmosferze pełnej zabawy dowiedziały się co to za miejsce Urząd Pocztowy, kiedy należy się do niego wybrać , a także jak trzeba się zachować podczas wizyty na poczcie.
Dzieci dowiedziały się także na czym polega praca listonosza i pokolorowały pięknie kolorowanki przedstawiające go. Na koniec zajęć same wcieliły się w role listonosza rozdając listy kolegom i koleżanką.
Nasze kotki zostały również zapoznane z wyglądem obecnych znaczków oraz sposobem adresowania listów. Na koniec każde z dzieci przygotowało własny "list" i przykleiło na niego znaczek oraz wrzuciło go do skrzynki pocztowej , a następnie wręczyło swojemu rodzicowi.

sobota 15 sierpień 2020
1303785
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
191
647
7161
21728

BIP Logo

Godło Polski i napis Ministerstwo Edukacji Narodowej - przeniesienie do strony głównej serwisu