Czwartek 21.05.2020 r.

Moja mama detektyw.

1. ,,Zgadnij co chcę ci przekazać”- ćwiczenia percepcji wzrokowej i zdolności kojarzenia, wiązanie skojarzeń z obrazkami. Wypowiedzi dzieci na temat ,,co mama chce nam przekazać”. Wyprawka –karta nr 4.
  2. „Jak nasza mama szukała złodzieja”- zapraszam do wysłuchania kolejnej opowieści o niezwykłej mamie czarodziejce.

Po wysłuchaniu opowiadania dzieci wypowiadają się: kto to jest detektyw, dlaczego mama była jak detektyw, komu była potrzebna pomoc detektywa i dlaczego?

Następnie wykonujemy zadania w kartach pracy str. 40-41.

1. Zabawy z mamą (propozycje) - Pomocna dłoń– obrysowywanie i wycinanie po konturze własnej dłoni, rysowanie na jej odwrocie, jak dzieci mogą pomóc mamie w domu.
  2. Poszerzamy naszą wiedzę - poznanie liczby 20 – propozycja dodatkowa dla dzieci chętnych.

Ile każdy ma palców u rąk? Zapisz to dodając palce jednej ręki i drugiej ręki.

Ile mamy wszystkich palców? Zapisz to dodając palce rąk i palce nóg.

Wykonujemy zadania w kartach pracy 4 str.94.

poniedziałek 1 czerwiec 2020
1192904