Liski 2019

Liski ubierają choinkę

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas spędzony w rodzinnym, ciepłym gronie przy świątecznym drzewku. Dlatego przed świętami Liski ubrały naszą grupową choinkę. Przebieranie w pudle z kolorowymi ozdobami i wybieranie tych najładniejszych bombek sprawiło maluchom wiele radości. Choinka - przepiękna.

 

Gimnastyka Lisków

Ruch to zdrowie, szczególnie dla dzieci, które są bardzo aktywne i mają mnóstwo energii - a Liski takie właśnie są!
Zabawy ruchowe dla dzieci to nie tylko ogromna przyjemność, ale także dbanie o ich prawidłowy rozwój. Podczas zajęć uczą się systematyczności, cierpliwości i wytrwałości, rozwijają swoje umiejętności i integrują z rówieśnikami. Gimnastyka kształtuje w Liskach sylwetkę, grację i elegancję ruchu. Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które mają na celu podnoszenie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej, rozwijają także wytrzymałość. Zabawy ruchowe pozytywnie wpływają na wzrost i rozwój, kształtując osobowość oraz umiejętność działania w grupie.

Pasowanie na Przedszkolaka

W środę, 6 listopada 2019r. w Przedszkolu Miejskim nr 15 w Będzinie odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Z tej okazji "Liski", przygotowały program artystyczny. Był to wyjątkowy dzień dla Maluchów, które po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością - Rodziców. Odświętnie ubrane maluchy, najpierw zaprezentowały program artystyczny, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Całości dopełniła Pani dyrektor przedszkola, która "zaczarowanym" ołówkiem pasowała każdego malucha. Mali artyści spisali się na medal. Zostali uhonorowani dyplomem i kolorową piłką. Wszyscy otrzymali gromkie brawa. Uroczyście ślubowali również Rodzice. Po uroczystości czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Spotkanie z Klaunem Bamboleo

14 października nasze przedszkole odwiedził Klaun Bamboleo. Liski w uwagą przyglądały i przysłuchiwały się zabawnemu Klaunowi. Doskonale bawiły się tańcząc i śpiewając razem z innymi przedszkolakami.

 

Tańce hulańce Lisków

Liski to najmłodsze przedszkolaki. Uczęszczają do przedszkola dopiero od września. Po okresie adaptacji z chęcią przychodzą już do przedszkola i mają już swoje ulubione zabawy. Chłopcy lubią bawić się dinozaurami, autami, garażem, chętnie składają drogę. Dziewczynki lubią rysować, bawić się lalkami i domkiem. Dla niektórych ulubiona zabawa to puzzle i układanki. Ale wszystkie Liski uwielbiają zabawy muzyczno-ruchowe w sali z muzyką lub śpiewem lub na holu przy akompaniamencie pianina bądź tamburyna.

Jesienne zabawy małych Lisków

Dzieciaki z najmłodszej grupy "Liski" bardzo lubią spędzać czas w ogrodzie przedszkolnym. To nie tylko zabawy na zjeżdżalni lub karuzeli. Przedszkolaki zbierają kolorowe jesienne liście, którymi udekorują salę "Lisków".

Smakołyki Lisków

Liski uwielbiają owoce i warzywa. Całe 2 tygodnie zdobywały wiadomości na ich temat. Opowiadaliśmy o wyglądzie: kolorach i kształtach; śpiewaliśmy piosenkę o jabłuszku, nauczyliśmy się wierszyka o gruszce oraz malowaliśmy farbami owoce oraz warzywa. Podsumowaniem tygodnia było zjedzenie pysznej sałatki z owoców przyniesionych wcześniej przez Liski. Smacznego.

środa 27 styczeń 2021
1510846
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
823
1540
4714
27016

BIP Logo

Godło Polski i napis Ministerstwo Edukacji Narodowej - przeniesienie do strony głównej serwisu