WITAJ WIOSNO!

PIERWSZE OZNAKI WIOSNY środa 25.03.2020

  1. Jak Chomik szukał wiosny – teatrzyk na podstawie tekstu A. Galicy, zapoznanie z oznakami nadejścia wiosny. (oczywiście tekst można przeczytać bez prezentacji sylwet, po nim rozmowa i sprawdzamy ile szczegółów zapamiętały dzieci)

 

  1. Wiosenne masażyki – zabawa relaksująca. Siedząc w parach jeden za drugim, rysujemy na plecach przedmioty, zjawiska związane z wiosną, np. słońce, lekki deszczyk, wiosenną burzę, motyle.
  2. Barwy motyla – ćwiczenie grafomotoryczne. Dzieci kończą kolorowanie motyla. Zwracają uwagę na płynność ruchów i dokładność kolorowania w obrębie konturu. Następnie kolorują koła tylko takimi kolorami, których nie ma na skrzydłach motyla. Dokonują też samooceny. KSIĄŻKA STR.46 (jeśli ktoś nie ma książki rysuje motyla, bądź uzupełnia kolorowankę przygotowaną przez rodzica)
  3. Wiosenne kwiaty – zabawy matematyczno-graficzne. Dzieci nazywają kwiaty przedstawione na ilustracjach i liczą kwiaty w bukietach. Otaczają pętlą te, których jest najwięcej, odszukują bukiety z taką samą liczbą kwiatów i zaznaczają „X”. Dorysowują płatki, aby na każdym kolejnym kwiatku był o jeden płatek więcej lub o jeden mniej. KSIĄŻKA STR.47 (zadanie można poprzedzić zabawą w przeliczanie fasolek w zakresie 10)
poniedziałek 6 kwiecień 2020
1087123
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
478
1409
1887
8180

BIP Logo

Godło Polski i napis Ministerstwo Edukacji Narodowej - przeniesienie do strony głównej serwisu