Wakacyjna matematyka

  1. Straganik z pamiątkami – zabawa matematyczna.

Do tej zabawy potrzebne będą różne pamiątki z wakacji i patyczki (liczmany/ wykałaczki/ zapałki). Rodzic rozkłada na dywanie wybrane pamiątki z wakacji i mówi: Każdą pamiątkę sprzedam za dwa patyczki. Ile musisz mieć patyczków, żeby kupić wszystkie? Dziecko przelicza, a następnie układa odpowiednią liczbę patyczków. Po chwili rodzic układa inną liczbę pamiątek lub zmienia ich „cenę”, a dziecko wykonuje odpowiednie działania na liczmanach.

  1. „ Połącz w pary”- karta pracy 4, str. 80.
  2. „Klasy”- zabawa ruchowa z elementem skoku.

  1. „Raz i dwa”- rozwiązywanie zadań- karta pracy 4, str. 81.

 

poniedziałek 6 lipiec 2020
1234314
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
2238
1154
3392
8336

BIP Logo

Godło Polski i napis Ministerstwo Edukacji Narodowej - przeniesienie do strony głównej serwisu