Rybki 2018

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 26.11.2018 świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, opisywały ich wygląd oraz radośnie tańczyły z nimi do piosenki "Pokochaj pluszowego misia".
Dzieci również z wielkim przejęciem opowiadały o tym jak należy traktować zabawki, dbać o nie i szanować je, złożyły także przysięgę Przyjaciela Pluszowego Misia za co otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Na koniec wykonały wspólną prace plastyczną stemplując paluszkami sylwetę misia.

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 09.11.2018 odbyła się w naszej grupie bardzo ważna uroczystość: "Pasowanie na przedszkolaka", w tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków.
Z tej okazji dzieci zaprosiły do przedszkola swoich rodziców aby razem z nimi cieszyli się i uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu.
Przedszkolaki na początku z wielkim przejęciem zaprezentowały występ artystyczny podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki i ilustrowały je ruchem, grały na kasztanach.
Następnie złożyły pani Dyrektor uroczystą przysięgę, po której indywidualnie zostały pasowane na przedszkolaka specjalną kredka przez p. Dyrektor oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i imienne medale. Po tych wielkich emocjach na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym mamą za przygotowanie pysznych ciast oraz zamówienie medali pamiątkowych.
Dziękujemy.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 05.11.2018 świętowaliśmy "Dzień Postaci z Bajek", z tek okazji każde dziecko przyniosło do przedszkola swoją ulubioną bajkową postać i chętnie o niej opowiadało.
Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki słowne, dopasowywały rekwizyty bajkowe i postacie do odpowiednich bajek, a także naśladowały czynności charakterystyczne dla różnych bohaterów, wcieliły się np.: w rolę Kopciuszka zamiatającego podłogi, tańczącego na balu , Czerwonego Kapturka spacerującego po lesie itp.
Podczas relaksacji poobiedniej z wielkim zainteresowaniem słuchały bajki o Śnieżce opowiadanej przez nauczyciela i ilustrowanej sylwetami bohaterów.

Dzień Chłopaka

Dnia 01.10.2018 świętowaliśmy Dzień Chłopca, z tej okazji dziewczynki zaśpiewały chłopcom radosne "Sto lat" , złożyły życzenia i wręczyły prezenty – samochodziki Hot Wheels. Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek

Dzień Przedszkolaka

Dnia 20.09.18 nasza grupa miała okazję po raz pierwszy świętować "Dzień Przedszkolaka", który minął nam na radosnej zabawie.
Przedszkolaki ochoczo śpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek" , maszerowały z kolorowymi balonami w pochodzie przedszkolaków po ogrodzie przedszkolnym, tworzyły i łapały duże bańki mydlane.
Na koniec wesoło z pozostałymi przedszkolakami bawiły się na przedszkolnym placu zabaw.