Rybki 2019

Wigilijka grupowa

W tym roku obchodziliśmy naszą pierwszą wspólna wigilię Do przedszkola przyszliśmy w odświętnych strojach. Wspólnie nakryliśmy stół do świątecznego obiadu z tradycyjnymi wigilijnymi daniami. Łamaliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy były nawet drobne prezenty pod choinką :)

 

"Piękny grudniowy czas..."

         Dnia 13.12.2019r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola rodziców aby obejrzeli nasz występ artystyczny "Piękny grudniowy czas..."Po występie czekały na nas warsztaty plastyczne podczas których wspólnie przygotowaliśmy piękne papierowe aniołki. Na rodziców czekał również kiermasz świąteczny na który z naszymi dziełami: piękne kartki świąteczne z naszymi zdjęciami, szyszki-choinki oraz kolorowe bombki. Serdecznie dziękujemy za duże zainteresowanie kiermaszem. Zebrane pieniążki przeznaczymy na zakup zabawek dla naszej grupy :)

 

 

Mikołajki

4 grudnia odwiedził nas Mikołaj , na jego wizytę czekaliśmy z niecierpliwością . Nauczyliśmy się nawet piosenek specjalnie dla Niego a tydzień wcześniej przygotowaliśmy listy z naszymi prezentami marzeń. Oprócz prezentów indywidualnych przyniósł też wspaniałe prezenty dla naszej grupy : klocki magnetyczne  oraz lodziarnię play doh :) Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i cudowne prezenty :) 

  

Jesienne zabawy

 W tym tygodniu nadal podziwialiśmy jesień. Czas minął nam na radosnej zabawie z wykorzystaniem jej darów: używaliśmy kasztanów jako instrumentów stukając nimi o siebie przy jesiennych piosenkach, rozwiązywaliśmy zagadki dotykowe rozpoznając warzywa za pomocą zmysłu, dotyku a owoce rozpoznawaliśmy za pomocą zmysłu smaku.

Czekała na nas też zabawa sensoryczna - ciekawy spacer po darach jesieni: kasztany, liście.

Ozdabialiśmy również sylwety drzew pięknymi jesiennymi barwami malując je przy użyciu farb i patyczków do uszu, na zakończenie tygodnia wykonaliśmy piękne jesienne korony z użyciem jesiennych liści.

p.    Kasia

 

               

 

Dzień Chłopców

30 września już po raz drugi wspólnie świętowaliśmy Dzień Chłopaka

Z tej okazji dziewczynki odśpiewały  chłopcom radosne 100 lat  i wręczyły  im prezenty .

 Na koniec wspólnie świętowali zajadając razem batoniki wink

Witamy Jesień...

 W poniedziałek wraz z dziećmi do naszego przedszkola zawitała jesień…

Każdy przedszkolak przyniósł dary jesieni , które posortowaliśmy do odpowiednich koszy, podczas zajęć poznaliśmy ich nazwy oraz wygląd drzew na których rosną. Mieliśmy też okazję z bardzo bliska ( poprzez lupy ) przyjrzeć się budowie liścia.

Kasztany zamieniliśmy w instrumenty grając na nich przy piosence, stworzyliśmy tez piękne jesienne wiatraczki 

p. Kasia

Dzień Przedszkolaka

Dnia 20.09.2019r po raz drugi świętowaliśmy już Dzień Przedszkolaka z tej okazji dzieci do przedszkola przyszły ubrane w ubrania w swoich ulubionych kolorach a dzień minął nam na kolorowej wesołej zabawie 

Przypomnieliśmy sobie piosenkę " Jestem sobie przedszkolaczek" i porozmawialiśmy o tym dlaczego lubimy chodzić do przedszkola.

 Wesoło bawiliśmy się chustą animacyjną i balonami które na koniec dnia każdy z nas zabrał do domu na pamiątkę naszego święta.

Witamy przedszkole po wakacyjnej przerwie

Za nami już pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego, który spędziliśmy bardzo radośnie :)

Po wakacyjnej  przerwie wszystkie przedszkolaki chętnie wróciły do przedszkola aby w końcu zobaczyć swoich starych kolegów i koleżanki a także przywitać nowych członków naszej grupy.

Wrzesień minął nam na wesołej zabawie w gronie przyjaciół ulubionymi klockami, ciastoliną, ciekawych zajęciach, podczas których dowiedzieliśmy się miedzy innymi jak zadbać o swoje bezpieczeństwo., relaksacjach poobiednich na dywanie przy wyciszających kołysankach i masażyku i oczywiście radosnej zabawie w ogrodzie przedszkolnym :)

p.Kasia

Dzień Poczty

Dnia 18.10.2019 r świętowaliśmy Dzień Poczty oraz znaczka pocztowego . Tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę aby zwiedzić Urząd Pocztowy, złożyć życzeń jego pracownikom w dniu ich święta oraz wysłać listy z pozdrowieniami do naszych bliskich :) 

   

 

środa 27 styczeń 2021
1510824
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
801
1540
4692
26994

BIP Logo

Godło Polski i napis Ministerstwo Edukacji Narodowej - przeniesienie do strony głównej serwisu