Chcemy mieć zdrowe zęby  - 13.11.2020

1.Zabawa dydaktyczna „Tworzymy komplety”. (trzy komplety przyborów do mycia zębów)
Rozkładamy przed dziećmi trzy komplety (kubek, szczotka do mycia zębów, pasta) przyborów służących do mycia zębów, różniące się kolorem. Dzieci wyjaśniają, do czego służą te przybory. Tworzą komplety, dopasowując przedmioty w określonym kolorze. Liczą komplety oraz elementy, z których się składają. Nazywają kolory.

2.Zabawa ruchowo-naśladowcza „Lustro”. (nagranie rytmicznej muzyki) Rodzic wykonuje przy muzyce różne ruchy, a dziecko je naśladuje.

3.Rozmowa na temat pracy stomatologa. Wypowiadanie się na temat swoich przeżyć związanych z wizytą u dentysty. Rozmowa na temat konieczności dbania o zęby. Oglądanie wybranych rekwizytów potrzebnych stomatologowi do pracy. Demonstrowanie prawidłowego szczotkowania zębów. Wyjaśnienie, dlaczego należy korzystać tylko z własnej szczoteczki.

4.Zabawa ruchowo-naśladowcza „Szczotkujemy zęby”. Dzieci poruszają się swobodnie. Słysząc uderzenie np. w bębenek lub klaśnięcie, zatrzymują się i naśladują mycie zębów. Dwa uderzenia w bębenek lub klaśnięcia są sygnałem do ponownego poruszania się.

5.Zabawa dydaktyczna „Zdrowy ząb i chory ząb”. Dwie sylwety zębów wycięte z papieru: zdrowego zęba – uśmiechniętego i chorego zęba – smutnego oraz obrazki wycięte
z kolorowych czasopism, przedstawiające zdrowe produkty (np. warzywa, owoce, nabiał)
 i niezdrowe produkty (słodycze). Dzieci oglądają obrazki i zastanawiają się, które
z przedstawionych na nich produktów są dobre dla zębów, a które nie. Układają obrazki pod sylwetą odpowiedniego zęba.

6.Ćwiczenie rozwijające inwencję twórczą i sprawność manualną „Kolorowy kubeczek do mycia zębów”. (rysunki kubeczków do mycia zębów, klej, elementy z kolorowego papieru – wycięte przez rodzica) Dzieci ozdabiają rysunki kubeczków, według własnych pomysłów. 

 

sobota 28 listopad 2020
1437585
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
480
1074
8211
29288

BIP Logo

Godło Polski i napis Ministerstwo Edukacji Narodowej - przeniesienie do strony głównej serwisu