Dnia 09.06.2011r. w Przedszkolu Miejskim nr 15 w Będzinie odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli. Tematem warsztatów były: "Papierowe plecionki". Ich celem natomiast było zapoznanie z techniką plecionki, jako jedną z wielu technik plastycznych, przedstawienie różnego rodzaju splotów oraz szerokiej gamy możliwości wykorzystania tej techniki. W warsztatach wzięły udział nauczycielki z kilku będzińskich przedszkoli.
W pierwszej części warsztatów zaprezentowane zostały rodzaje splotów i sposoby ich tworzenia. Następnie zademonstrowano różnego rodzaju ozdoby wykonane techniką plecionki, m.in.: podkładki, serwetki, koszyki, osłonki, itp. oraz elementy dekoracyjne, takie jak: kwiaty, zwierzątka, serduszka, ozdoby świąteczne, itp.
W części drugiej uczestniczki wykonywały własne plecionki, stosując wybrane sploty, a następnie tworzyły z nich ozdoby. Wszystkie panie wykazały się dużą pomysłowością, a w wyniku ich kreatywnych działań powstały piękne dekoracje. Podczas warsztatów panowała miła, twórcza atmosfera a nauczycielki zapewniły, że wykorzystają przedstawione pomysły w pracy z dziećmi.
Mając taką nadzieję serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczkom za udział w warsztatach oraz twórcze zaangażowanie.

Prowadząca warsztaty:
Danuta Janduła

środa 27 styczeń 2021
1510758
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
735
1540
4626
26928

BIP Logo

Godło Polski i napis Ministerstwo Edukacji Narodowej - przeniesienie do strony głównej serwisu