"Dzieciństwo bez próchnicy"

Nasze Przedszkole w zeszłym roku szkolnym zgłosiło swoją chęć udziału w projekcie : „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Projekt ten współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ.
Celem programu jest zmniejszenie nasilenia i częstości występowania choroby próchnicowej zębów u małych dzieci w wieku do 5 lat.
Działania w projekcie dotyczą trzech wzajemnie uzupełniających się obszarów: edukacji, promocji i profilaktyki w zakresie zdrowia jamy ustnej, które zostaną skierowane do różnych grup docelowych tj. małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców.
W ramach rekrutacji udało nam się zakwalifikować do pośrednich działań edukacyjnych i profilaktycznych (wsparcie rodziców/opiekunów dzieci za pośrednictwem materiałów edukacyjnych i promocyjnych, rozpowszechnienie ulotek, maskotek, pakietów edukacyjnych, objęcie dzieci działaniami przez przeszkolonych nauczycieli i wyposażenie w szczoteczki i pasty), realizowanych na rzecz grup docelowych związanych z dziećmi w wieku 3-5 lat. W naszym przedszkolu udział w projekcie wezmą dzieci z grupy Smerfów oraz Biedronek.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.zebymalegodziecka.pl, najświeższe wiadomości, ciekawostki, zdjęcia na profilu: www.facebook.com/ZebyMalegoDziecka .

Katarzyna Pasek

 

środa 27 styczeń 2021
1510774
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
751
1540
4642
26944

BIP Logo

Godło Polski i napis Ministerstwo Edukacji Narodowej - przeniesienie do strony głównej serwisu