16 marca 2016 roku po raz czwarty w Filii Ośrodka Kultury w Grodźcu odbył się Miejski Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Kolorowe Nutki" organizowany przez nasze przedszkole pod patronatem Pana Łukasza Komoniewskiego Prezydenta Miasta Będzina.
W tym roku na przygodę z piosenką zabrali dzieci piraci: Justek i Iwo, którzy kierując się hasłem przewodnim "skarby pirata", wprowadzali w klimat festiwalu. W imprezie uczestniczyło ponad 120 dzieci z 18 placówek oświatowych: żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
Naszą placówkę reprezentowały dzieci pięcioletnie z grupy "Smerfy". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, rodzicom przedszkolaków za współpracę w trakcie przygotowań. W szczególny zaś sposób pragniemy podziękować pani Annie Bochenek-Sitko za akompaniament w trakcie występu.