24. Finał WOŚP
Mierzymy wysoko!
Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów

Przedszkole Miejskie nr 15 z Będzina wspólnie z Filią Ośrodka Kultury w Grodźcu zorganizowało pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego imprezę środowiskową na rzecz 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Sztab WOŚP mieszczący się w budynku przedszkola skupił w tym roku 75 wolontariuszy z naszego regionu. W niedzielę - 10 stycznia społeczność naszej dzielnicy licznie zgromadziła się w sali Ośrodka Kultury, by aktywnie uczestniczyć w tak szczytnej akcji. Największą atrakcją były- rzecz jasna występy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 i 14 w Będzinie, poza tym można było obejrzeć popisy sztuki karate w wykonaniu Zagłębiowskiego Klubu Karate "Terminatus", oraz krótki koncert akordeonowy Michała Bojara z zespołem i koncert chóru działającego przy parafii Bł. Honorata Koźmińskiego w Grodźcu.
Występy przeplatane były licytacjami i zapewniły zebranym wiele miłych i ciepłych wrażeń oraz dobrej zabawy. Cały czas działała również loteria fantowa i kawiarenka, gdzie można było skosztować domowych wypieków przyniesionych przez naszych rodziców. Uwieńczeniem imprezy było symboliczne „ światełko do nieba”. Ogromną niespodziankę sprawili najmłodszym strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu, którzy przyjechali wozem bojowym, który można było obejrzeć od środka i włączyć syrenę.
Impreza była wspaniała i przyniosła organizatorom wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że w sercach i pamięci wszystkich uczestników pozostawi niezapomniane wrażenia. Łączny dochód z całej imprezy wyniósł 4.575,90 zł (licytacja ofiarowanych przedmiotów-2221,00 zł., kawiarenka-445,00 zł., loteryjka- 716,00 zł. Pozostała kwota to zbiórka dla serduszek.)
Dyrekcja i personel Przedszkola Miejskiego nr 15 w Będzinie serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i rodzicom, którzy przyłączyli się do naszego przedsięwzięcia i po raz kolejny udowodnili, że mamy wielkie serca i umiemy pomagać innym. "Sie ma Jurek - jesteśmy z Tobą do końca świata i jeden dzień dłużej" i w przyszłym roku też będziemy. Pozdrawiamy.