Przedszkole Miejskie nr 15 w Będzinie we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Będzinie zorganizowało pod patronatem prezydenta miasta Pana Łukasza Komoniewskiego- imprezę środowiskową na rzecz 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W budynku przedszkola mieści się od wielu lat sztab WOŚP, który w tym roku skupił 80 wolontariuszy z naszego regionu. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od dłuższego czasu, a w niedzielę 14 stycznia 2018 roku mogliśmy zobaczyć ich efekty. Występy dzieci z naszego przedszkola budziły największe emocje, poza tym można było obejrzeć pokazy artystyczne młodzieży szkolnej, pokaz tańca irlandzkiego Galway, koncert Adam Romański & Space Pierre i wiele innych. Atrakcyjne występy przeplatane były licytacją ofiarowanych na rzecz WOŚP przedmiotów i zapewniły zebranym mieszkańcom wiele miłych i ciepłych wrażeń oraz dobrej zabawy. Cały czas działała również loteria fantowa i kawiarenka, gdzie można było skosztować domowych wypieków. Uwieńczeniem imprezy było „światełko do nieba”.
Impreza była wspaniała i przyniosła organizatorom wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że w sercach i pamięci wszystkich uczestników pozostawi niezapomniane wrażenia. Łączny dochód z całej imprezy wyniósł 7.679,41zł (4.334,20zł - licytacja; 3.345,21zł - kawiarenka, loteria fantowa i puszka) a graliśmy w tym roku z orkiestrą dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Dyrektor i personel Przedszkola Miejskiego nr 15 w Będzinie serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i rodzicom, którzy przyłączyli się do naszego przedsięwzięcia i jeszcze raz udowodnili, że mamy wielkie serca i umiemy pomagać innym.
"Sie ma Jurek " jesteśmy z Tobą do końca świata i jeden dzień dłużej i w przyszłym roku też będziemy. Pozdrawiamy.