Jadłospis 30.11.2020 - 04.12.2020

OBIAD

PODWIECZOREK

30.11.2020

Kawa na mleku, pieczywo mieszane z masłem, szynką Juranda , sałatą, pomidorem, szczypiorkiem

Porcja Witamin:

Jabłka

A 1,7

Zupa  z tysięcy zielonych groszków

z marchwią, selerem, pietruszką, porem, natką pietruszki, ziemniakami,  makaron rurki pełne ziarno z filetem

z kurczaka, szpinakiem, pomidorami

A 1,7 ,9, 3

Kisiel wiśniowy

( wyrób własny), ciastka zbożowe, mandarynki

01.12.2020

Zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi , pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym gouda, ogórkiem kiszonym, sałatą, rzodkiewką,

Porcja witamin:

kiwi

Rosół z makaronem literki

z marchwią, pietruszką, selerem, porem, natką pietruszki,

ziemniaki z koperkiem, farsz z mięsa wołowego z jarzynami, surówka

z selera , marchwi, soku z cytryny, żurawiny, jogurtu naturalnego

A 1,7, 9, 3

Porcja witamin:

Banan, mandarynki winogron,

wafle ryżowe

02.12.2020

Kawa na mleku, pieczywo mieszane z masłem, filetem z indyka, sałatą, ogórkiem zielonym, papryką

Porcja witamin;  pomarańcze

Barszcz czerwony  z marchwią, pietruszką, porem, natką pietruszki, śmietaną, ziemniakami,

kluski leniwe z masłem, miodem, cynamonem, surówka z marchwi, ananasa

kompot owocowy

A 1,7 ,3,9

Kanapki z chleba ze słonecznikiem,

z masłem,  szynką Juranda, sałata, pomidorem, szczypiorkiem, herbata owocowa

03.12.2020

Kawa na mleku, pieczywo mieszane z masłem, serkiem bieluch naturalnym, łososiem wędzonym, koperkiem

Porcja witamin :  banan

A 1,7 ,4

Zupa królewska z marchwią, selerem, pietruszką, porem, brukselką, fasolką szparagową,  natką pietruszki, ziemniakami,

kasza jęczmienna, pulpety w sosie koperkowo- śmietanowym, fasolka szparagowa z prażonym sezamem

kompot owocowy ,

A 1,7,9,4,3,8

Babka piaskowa, jabłka,

herbata owocowa

A 1,7,3

04.12.2020

Kakao   na mleku, pieczywo mieszane

z masłem, schabem  pieczonym, sałatą, pomidorem, szczypiorkiem

Porcja witamin:  gruszki

Sok marchwiowy

Krupnik na kurczaku z marchwią, pietruszką, selerem, porem, natką pietruszki, ryżem,

ziemniaki z koperkiem, polędwiczki

z morszczuka panierowane w jajku, bułce tartej, surówka z kapusty kiszonej , marchwi, jabłek,

A 1,7,9,3,4

Jogurt naturalny

z miodem,

paluchy kukurydziane

A 1,7

Kompoty owocowe słodzone są niewielką ilością cukru.

intendent                                                                   kucharka                                                     dyrektor

Numery alergenów występujące w posiłkach:
Kompoty owocowe słodzone są niewielką ilością cukru.
Dzieci między posiłkami otrzymują wodę mineralna, niegazowaną z dodatkiem mięty, cytryny. Potrawy doprawiane są ziołami, przy minimalnym użyciu soli ( o obniżonej zawartości sodu ). Napoje kawy, kakao, herbatki słodzone są miodem naturalnym.

1. Zboża zawierające gluten (pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz oraz produkty pochodne)
2. Skorupiaki i produkty pochodne
3. Jaja i produkty pochodne
4. Ryby i produkty pochodne
5. Orzeszki ziemne (arachidowe)
6. Soja i produkty pochodne
7. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą)
8. Orzechy (migdały, orzechy laskowe, włoskie, nerkowca, brazylijskie, pistacjowe, makadamia i produkty pochodne)
9. Seler i produkty pochodne
10. Gorczyca i produkty pochodne
11. Nasiona sezamu i produkty pochodne
12. Dwutlenek siarki i siarczyny
13. Łubin i produkty pochodne
14. Mięczaki i produkty pochodne

Prosimy rodziców, że eliminacji danego produktu/napoju z diety dziecka można dokonać wyłącznie na podstawie okazania Dyrektorowi/Intendentowi pisemnego zalecenia lekarza podyktowanego występowaniem u dziecka silnej alergii lub nietolerancji pokarmowej. W takim przypadku produkt/napój zostanie wycofany z żywienia dziecka.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową. W związku z powyższym przy jadłospisie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym dniu numer alergenu jaki zawiera danie.

sobota 28 listopad 2020