DATA

OBIAD

PODWIECZOREK

09.12.2019.

Kakao na mleku, pieczywo mieszane z masłem, sałatą, szynką wędzoną, sałatą, pomidorem, szczypiorkiem

Porcja Witamin,

Jabłka

D herbata owocowa

Zupa z tysięcy zielonych groszków

z marchwią, selerem, pietruszką, porem, natką pietruszki, ziemniakami, makaron świderki z maki durum

z musem truskawkowym

kompot owocowy,

A 1,7,9,3

Kanapka z chleba orkiszowego

z masłem, serem żółtym, salami, sałatą, ogórkiem kiszonym, białą rzodkwią

herbata owocowa

10.12.2019

Zupa mleczna z płatkami owsianymi, rogale z masłem, dżemem wiśniowym 100%, serem białym

Porcja witamin:

Marchew w słupkach

D herbata owocowa

Kolorowa jarzynowa z marchwią, pietruszką, selerem, porem, pietruszką, natką pietruszki, brukselka, fasolka szparagową, ziemniakami, kasza gryczana na sypko, gulasz z mięsa

z szynki wieprzowej , buraczki

kompot owocowy,

A 1,7, 9,

Gruszki, , mandarynki, flipsy kukurydziane

11.12.2019

Kawa na mleku,

pieczywo mieszane z masłem, filetem z indyka, sałata, ogórkiem zielonym

Porcja witamin; banan

|D herbata owocowa

Zupa pomidorowa z marchwią, pietruszką, selerem, porem, pietruszką, natką pietruszki, makaronem muszelki, ziemniaki z koperkiem, jajko w sosie śmietanowo, chrzanowym, fasolka szparagowa z prażonym sezamem

A 1,7, 9, 3

Koktajl truskawkowy

( wyrób własny),

gofry bez cukru

A 1,7,3

D banan, gofry

12.12.2019

Zupa mleczna z manną, , suszoną żurawiną, pieczywo mieszane z masłem, pasta

z sera białego, jogurtu naturalnego, moreli suszonych

Porcja witamin : pomarańcze

D herbata owocowa, kanapki

z dżemem

Zupa szczawiowa z marchwią, pietruszką, selerem, porem, pietruszką, natką pietruszki, ziemniakami, śmietaną, kolorowy kociołek, ( ryż , filet

z kurczaka, cukinia, pomidory, marchew, cebula

A 1,7, 9,

Budyń czekoladowy

( wyrób własny )

z płatkami z czekolady gorzkiej, biszkopty

A 1,7,3

D pomarańcze, biszkopty

13.12.2019

Kawa na mleku, pieczywo mieszane z masłem, szynką wędzoną, sałatą, pomidorem,

Porcja witamin: jabłka

Krupnik na kurczaku

z marchwią, selerem, pietruszką, porem, natką pietruszki, kaszą jaglaną, ziemniaki z koperkiem, filet z ryby panierowany w jajku, bułce tartej, zdrowa surówka z kapusty czerwonej, jabłek, cebuli, oleju,

A 1,7, 9, 3,4

Sok marchwiowy, banan,

paluchy kukurydziane

Dzieci między posiłkami otrzymują wodę mineralna, niegazowaną z dodatkiem mięty, cytryny. Potrawy doprawiane są ziołami, przy minimalnym użyciu soli ( o obniżonej zawartości sodu ). Napoje kawy, kakao, herbatki słodzone są miodem naturalnym.

Kompoty owocowe słodzone są niewielką ilością cukru.

Numery alergenów występujące w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten (pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz oraz produkty pochodne)
2. Skorupiaki i produkty pochodne
3. Jaja i produkty pochodne
4. Ryby i produkty pochodne
5. Orzeszki ziemne (arachidowe)
6. Soja i produkty pochodne
7. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą)
8. Orzechy (migdały, orzechy laskowe, włoskie, nerkowca, brazylijskie, pistacjowe, makadamia i produkty pochodne)
9. Seler i produkty pochodne
10. Gorczyca i produkty pochodne
11. Nasiona sezamu i produkty pochodne
12. Dwutlenek siarki i siarczyny
13. Łubin i produkty pochodne
14. Mięczaki i produkty pochodne

Prosimy rodziców, że eliminacji danego produktu/napoju z diety dziecka można dokonać wyłącznie na podstawie okazania Dyrektorowi/Intendentowi pisemnego zalecenia lekarza podyktowanego występowaniem u dziecka silnej alergii lub nietolerancji pokarmowej. W takim przypadku produkt/napój zostanie wycofany z żywienia dziecka.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową. W związku z powyższym przy jadłospisie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym dniu numer alergenu jaki zawiera danie.

sobota 14 grudzień 2019
961933